Winda domowa Stiltz Trio+

Winda domowa Stiltz Trio+

Winda domowa Stiltz Trio to elegancki i nowoczesny podnośnik, zaprojektowany z myślą o łatwym, bezpiecznym i komfortowym przemieszczaniu się wewnątrz domu. Podsumowując to idealne rozwiązanie, jeśli poruszasz się na wózku inwalidzkim – Stiltz Trio bez problemu zmieści wózek lub chodzik rehabilitacyjny.

Winda domowa Stiltz Trio może przewieść osobę na wózku inwalidzkim
Winda domowa Stiltz Trio.

Montaż windy domowej Stiltz Trio

Po pierwsze czas montażu windy domowej wynosi zaledwie jeden dzień, potrzebne są minimalne prace budowlane takie jak zrobienie otworu w stropie, przez który winda wjeżdża na wyższe piętro. Winda składa się z modułowej konstrukcji, która nie musi być montowana do ściany – dając nam swobodę w wyborze miejsca jej instalacji.

Po drugie urządzenie napędzane jest za pomocą bardzo cichego silnika elektrycznego, który zasilany jest energią ze standardowego gniazdka elektrycznego. Winda wyposażona jest również w akumulatory, które pozwolą na dokończenie jazdy windą w przypadku wyłączenia prądu, gdy Ty będziesz w trakcie przejazdu.

Dofinansowanie do windy domowej.
Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON?

Winda domowa Stiltz – jak korzystać ?

Po trzecie obsługa windy domowej Stiltz jest niezwykle prosta i przyjemna. Chcąc skorzystać z urządzenia, należy wsiąść do kabiny i przytrzymać przycisk góra lub dół (w zależności od naszego aktualnego położenia). W zestawie otrzymasz również pilot zdalnego sterowania, który świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy z windy korzysta więcej niż jedna osoba. Pilot pozwala na zdalne przywołanie windy z góry lub dołu.

Po czwarte winda domowa Stiltz Trio w zaledwie 30 sekund przewiezie Cię na wyższe piętro w pojedynkę lub towarzystwie drugiej osoby. W skład wyposażenia wchodzą czujniki wykrywające przeszkody pod urządzeniem.

Po piąte podnośniki pionowe Stiltz różnią się od siebie m.in. wielkością kabiny, udźwigiem i maksymalną wysokością podnoszenia. W praktyce oznacza to, że przed zamówieniem windy na poddasze należy uwzględnić zarówno potrzeby użytkowników dźwigu, jak i wielkość domu.

Skontaktuj się z naszymi doradcami
Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Winda domowa Stiltz DUO i TRIO

Po piąte winda dla 2 osób (DUO), której udźwig sięga 170 kg, została przystosowana do przemierzania odległości o maksymalnej wysokości 4,5 m. Może więc pokonywać 1 kondygnację, poruszając się np. między garażem a hallem lub parterem i pierwszym piętrem. Jeżeli chcesz zamówić montaż windy Stiltz DUO w wybudowanym już domu, pamiętaj o przygotowaniu otworu w stropie. Strop powinien być o wymiarach 105 cm x 80 cm.

Po szóste szersze możliwości wykorzystania stwarza winda dla 3 osób (TRIO), która może transportować także osobę na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Duży podnośnik domowy o udźwigu sięgającym 250 kg, może połączyć aż 2 kondygnacje. Pozwoli Ci on wygodnie pokonać np. odległość między piwnicą (1 przystanek), parterem (2 przystanek) a pierwszym piętrem (3 przystanek). Maksymalna wysokość podnoszenia windy TRIO osiąga 6 m, a rozmiary otworu, przez który przechodzi winda wynoszą 110 cm x 130 cm. Dźwig nie musi jednak przechodzić przez strop – możemy go również zamontować przy antresoli lub w przestrzeni pomiędzy schodami.

Sprawdź koszt zakupu windy domowej Stiltz Trio – kliknij aby dowiedzieć się więcej.

Korzyści

Poznaj zalety windy domowej Stiltz Trio:

Zajmuje mało miejsca

powierzchnia windy domowej zajmuje zaledwie 1,25 m2 – to jedna z najmniejszych powierzchni wśród tego typu dźwigów domowych

Wózek inwalidzki

przestrzeń pasażerska umożliwia przejazd wózkiem inwalidzkim lub 3 stojącym osobom

Szybka instalacja

winda składa się z części modułowych, których montaż standardowo zajmuje 1 dzień

Ekonomiczna w użyciu

winda domowa działa po podłączeniu do zwykłego gniazdka 230V

Bardzo cicha praca

winda domowa porusza się niezwykle cicho, dzięki czemu korzystanie z niej nie przeszkadza pozostałym domownikom

Unikalny system

konstrukcja samonośna składająca się z dwóch równolegle i pionowo ustawionych szyn, po których porusza się urządzenie

Kompaktowy układ napędowy

został umieszczony na górze windy, jest poza zasięgiem naszego wzroku i nie zajmuje zbędnego miejsca

Specyfikacja techniczna

Typ windy

winda pionowa przeznaczona do użytku domowego, zaprojektowana i wykonana zgodnie z normą PN-EN 81-41:2011 oraz Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE

Wysokość podnoszenia

jedna kondygnacja, maksymalna wysokość podnoszenia to 6 000 mm; możliwość wykonania przystanku pośredniego

Zasilanie

zasilanie jednofazowe 230 V / 50 Hz

Maksymalny udźwig

250 kg / 2-3 osoby lub 1 osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim z opiekunem

Rodzaj napędu

bęben linowy z przekładnią zębatkową lina stalowa 6x19W-WSC (zgodne z normą EN 12385-5)

Wymiary

wysokość zewnętrzna windy – 2360 mm (wewnętrzna: 1940 mm)

wymiar podstawy: 1243×950 mm (1090×777 mm wewnątrz kabiny)

wymiar całkowity podstawy: 1278×1046 mm

szerokość wejścia: 814 mm

Sterowanie

za pomocą wbudowanego panelu sterowania wewnątrz kabiny lub pilotów sterowania (w standardzie są 2 piloty, możliwe jest również dokupienie dodatkowych pilotów)

Drzwi windy

drzwi półpełne o wysokości 1100 mm (opcjonalnie dostępne są drzwi pełne)

Oświetlenie

subtelne oświetlenie LED najważniejszych elementów windy

Rekomendowana wysokość pomieszczeń

minimalna wysokość górnej kondygnacji wynosi 2430 m (w wersji niestandardowej możliwy jest montaż przy minimalnej wysokości pomieszczenia wynoszącej 2230 mm)

Szybkość jazdy

do 0,15 m/s

Rodzaj wejścia

pojedyncze drzwi z przodu windy lub wersja przelotowa