Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

To pytanie często pada z ust naszych klientów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są koszty zakupu i montażu windy DUO oraz modelu TRIO. Poznaj ceny obydwu urządzeń i zobacz, co wpływa na ich wysokość.

Jakie są koszty windy domowej?
Ile zapłacę za windę do domu?

Windy Stiltz – różnice pomiędzy modelami

Małe dźwigi domowe są dostępne w dwóch wariantach – DUO i TRIO. Pierwszy z nich służy do przewożenia 2 osób w pozycji stojącej. Drugi natomiast transportuje pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Windy domowe różnią się nie tylko wielkością i udźwigiem, ale również wysokością podnoszenia, możliwościami montażu oraz dodatkowymi opcjami. Każdy z tych czynników ma wpływ na cenę zakupu oraz montażu urządzenia. Dodatkowym elementem warunkującym jej wysokość jest kurs euro.

Panel sterowania w windzie domowej.
Sterowanie windą domową.

Winda DUO – standard i opcje dodatkowe

Udźwig windy dla seniora (maks. 170 kg) pozwala przewieźć 2 pasażerów w pozycji stojącej lub 1 osobę siedzącą na rozkładanym krzesełku. Jest ono dostępne jako jedna z opcji, podobnie jak dodatkowe elementy zabezpieczające czy drzwi pełne, którymi możemy zastąpić drzwi połowiczne. Maksymalna wysokość podnoszenia windy DUO to 4,5 m, a wymiary miejsca, które zajmuje dźwig stojący na podłodze wynoszą 105 x 80 cm. Jedna z najmniejszych wind na rynku może być zakładana przy antresoli lub przechodzić przez otwór w stropie.

Dofinansowanie PFRON.
Jak uzyskać dofinansowanie z PFORN?

Ile kosztuje montaż windy dla seniora?

Koszty zakupu i montażu wzrosną, jeżeli:

  1. dźwig ma transportować pasażerów na wysokość przewyższającą 3 m,
  2. konieczny jest montaż urządzenia w stropie,
  3. zamówisz pełne drzwi, rozkładane krzesełko lub opcjonalne zabezpieczenia.

Ile zatem kosztuje winda DUO? W przypadku klientów prywatnych cena zakupu, montażu i dowozu windy waha się zwykle od 55 do 65 tys. zł brutto. Koszty obejmują 8%-owy podatek VAT.

Winda domowa.
Winda Stilz.

Winda TRIO – bogaty wachlarz możliwości

Urządzenie służące do transportowania 3 pasażerów lub 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem ma udźwig sięgający 250 kg. W przeciwieństwie do modelu DUO może unosić się na wysokość 6 m i zatrzymywać się na przystanku pośrednim. Jest to więc winda trzypoziomowa, która przewiezie Cię np. z piwnicy na parter, a następnie z parteru na piętro. Jej rozmiary są nieco większe niż w przypadku windy dwuosobowej i wynoszą 105 x 180 cm. Wybierając wariant TRIO, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, np.:

  1. wybrać windę dwuprzystankową lub trzyprzystankową,
  2. zamówić drzwi pełne albo połowiczne,
  3. skorzystać z wersji przelotowej (dzięki niej możesz np. wejść do kabiny z lewej strony na górze, a wyjść z prawej na dole – takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych).

Ile kosztuje montaż windy domowej dla niepełnosprawnych?

Jest on średnio o 10 tys. zł droższy niż założenie dźwigu DUO. Można więc przyjąć, że koszty zakupu, montażu i dostawy wariantu TRIO wynoszą ok. 65-75 tys. zł brutto. Podobnie jak w przypadku windy dwuosobowej, cena urządzenia przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych zależy m.in. od wybranych opcji dodatkowych oraz sposobu montażu.

Winda mała Stiltz.
Winda w domu jednorodzinnym.

Windy domowe Stiltz – realizacja zamówień

Jak długo trzeba czekać na założenie dźwigu? Zazwyczaj jest to 6-8 tygodni od momentu podpisania umowy lub zapłaty zaliczki. Sam montaż zajmuje 2-3 dni. Firma Windy Schodowe nie wykonuje otworów w stropie ani innych prac budowlanych. Nasze usługi obejmują: zakup, dostawę, uruchomienie i skonfigurowanie windy oraz szkolenie z bezpiecznego użytkowania i właściwej konserwacji urządzenia.

Kontakt do firmy Windy Schodowe
Oferta krzesełek schodowych.