Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

To pytanie często pada z ust naszych klientów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są koszty zakupu i montażu windy DUO oraz modelu TRIO. Poznaj ceny obydwu urządzeń i zobacz, co wpływa na ich wysokość.

Winda w domu jednorodzinnym - cena

Windy Stiltz – różnice pomiędzy modelami

Małe dźwigi domowe są dostępne w dwóch wariantach – DUO i TRIO. Pierwszy z nich służy do przewożenia 2 osób w pozycji stojącej. Drugi natomiast transportuje pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Windy domowe różnią się nie tylko wielkością i udźwigiem, ale również wysokością podnoszenia, możliwościami montażu oraz dodatkowymi opcjami. Każdy z tych czynników ma wpływ na cenę zakupu oraz montażu urządzenia. Dodatkowym elementem warunkującym jej wysokość jest kurs euro.

Sterowanie windą domową

Windą Siltz można sterować za pomocą intuicyjnego panelu lub pilota.

Winda DUO – standard i opcje dodatkowe

Udźwig windy dla seniora (maks. 170 kg) pozwala przewieźć 2 pasażerów w pozycji stojącej lub 1 osobę siedzącą na rozkładanym krzesełku. Jest ono dostępne jako jedna z opcji, podobnie jak dodatkowe elementy zabezpieczające czy drzwi pełne, którymi możemy zastąpić drzwi połowiczne. Maksymalna wysokość podnoszenia windy DUO to 4,5 m, a wymiary miejsca, które zajmuje dźwig stojący na podłodze wynoszą 105 x 80 cm. Jedna z najmniejszych wind na rynku może być zakładana przy antresoli lub przechodzić przez otwór w stropie.

Ile kosztuje montaż windy dla seniora?

Koszty zakupu i montażu wzrosną, jeżeli:

  1. dźwig ma transportować pasażerów na wysokość przewyższającą 3 m,
  2. konieczny jest montaż urządzenia w stropie,
  3. zamówisz pełne drzwi, rozkładane krzesełko lub opcjonalne zabezpieczenia.

Ile zatem kosztuje winda DUO? W przypadku klientów prywatnych cena zakupu, montażu i dowozu windy waha się zwykle od 55 do 65 tys. zł brutto. Koszty obejmują 8%-owy podatek VAT.

Winda Stiltz przy antresoli

Założenie windy domowej przy antresoli jest tańsze niż w stropie.

Winda TRIO – bogaty wachlarz możliwości

Urządzenie służące do transportowania 3 pasażerów lub 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem ma udźwig sięgający 250 kg. W przeciwieństwie do modelu DUO może unosić się na wysokość 6 m i zatrzymywać się na przystanku pośrednim. Jest to więc winda trzypoziomowa, która przewiezie Cię np. z piwnicy na parter, a następnie z parteru na piętro. Jej rozmiary są nieco większe niż w przypadku windy dwuosobowej i wynoszą 105 x 180 cm. Wybierając wariant TRIO, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, np.:

  1. wybrać windę dwuprzystankową lub trzyprzystankową,
  2. zamówić drzwi pełne albo połowiczne,
  3. skorzystać z wersji przelotowej (dzięki niej możesz np. wejść do kabiny z lewej strony na górze, a wyjść z prawej na dole – takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych).

Ile kosztuje montaż windy domowej dla niepełnosprawnych?

Jest on średnio o 10 tys. zł droższy niż założenie dźwigu DUO. Można więc przyjąć, że koszty zakupu, montażu i dostawy wariantu TRIO wynoszą ok. 65-75 tys. zł brutto. Podobnie jak w przypadku windy dwuosobowej, cena urządzenia przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych zależy m.in. od wybranych opcji dodatkowych oraz sposobu montażu.

Windy w domu jednorodzinnym

Po lewej – winda DUO, po prawej – model TRIO

Windy domowe Stiltz – realizacja zamówień

Jak długo trzeba czekać na założenie dźwigu? Zazwyczaj jest to 6-8 tygodni od momentu podpisania umowy lub zapłaty zaliczki. Sam montaż zajmuje 2-3 dni. Firma Windy Schodowe nie wykonuje otworów w stropie ani innych prac budowlanych. Nasze usługi obejmują: zakup, dostawę, uruchomienie i skonfigurowanie windy oraz szkolenie z bezpiecznego użytkowania i właściwej konserwacji urządzenia.

Kontakt do firmy Windy Schodowe