Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

To pytanie często pada z ust naszych klientów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie są koszty zakupu i montażu małej windy domowej DUO oraz większego modelu TRIO. Poznaj ceny obydwu wind domowych i zobacz, co wpływa na koszt zakupu windy do domu.

Ile kosztuje mała winda do domu?
Ile zapłacę za windę domową?

Windy Stiltz – różnice pomiędzy modelami

Małe windy domowe marki Stiltz są dostępne w dwóch wariantach – DUO i TRIO. Pierwszy z nich służy do przewożenia maksymalnie 2 osób w pozycji stojącej i o łącznej wadze nieprzekraczającej 170 kg. Natomiast drugi model (TRIO) transportuje pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim razem z opiekunem. Windy domowe różnią się nie tylko wielkością i udźwigiem, ale również wysokością podnoszenia. Posiadają inne możliwości montażu oraz dodatkowe opcje. Każdy z tych czynników ma wpływ na cenę zakupu oraz montażu urządzenia. Kolejnym elementem warunkującym wysokość kosztów zakupu windy do domu jest kurs euro. Niekiedy, robiąc wycenę na dostawę i montaż windy, bierzemy pod uwagę również okres w roku.

Mała winda do domu jednorodzinnego.
Mała winda domowa DUO może połączyć dwie kondygnacje w mieszkaniu.

Winda DUO – standard i opcje dodatkowe

Udźwig najmniejszej windy dla seniora (maks. 170 kg) pozwala przewieźć 2 pasażerów w pozycji stojącej lub 1 osobę siedzącą na rozkładanym krzesełku. Siedzisko w windzie jest dostępne jako jedna z kilku opcji. Inne to np. dodatkowe elementy zabezpieczające czy pełne drzwi, którymi możemy zastąpić drzwi półpełne będące standardem. Maksymalna wysokość podnoszenia windy DUO to 4,5 m, a wymiary miejsca, które zajmuje urządzenie stojące na podłodze wynoszą 105×80 cm. Tym samym jest to jedna z najmniejszych wind na rynku. Dzięki temu może być ona instalowana przy antresoli, w duszy schodów lub przechodzić przez otwór w stropie.

Zobacz poniżej film pokazujący mini windę domową Stiltz DUO zainstalowaną przy antresoli.

Ile kosztuje montaż małej windy w domu dla seniora?

Koszty zakupu i montażu wzrosną, jeżeli:

  1. Winda ma transportować pasażerów na wysokość przewyższającą 3 m
  2. Konieczny jest montaż urządzenia w wolnej przestrzeni, a nie przez otwór w stropie.
  3. Zamówisz pełne drzwi, rozkładane krzesełko lub inne opcjonalne wyposażenie

Cena windy domowej zawsze jest kalkulowana indywidualnie na podstawie wielu czynników. Chcąc poznać koszty dostawy i montażu lub dostępne opcje bądź ogólnie zapoznać się z urządzeniem zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi.

Kontakt do doradcy technicznego
Zadzwoń i poznaj szczegóły dotyczące wind domowych.

Ile zatem realnie kosztuje winda DUO?
W przypadku klientów prywatnych cena zakupu, montażu i dostawy tej najmniejszej windy domowej waha się zwykle od 75 do 85 tys. zł brutto. Koszty obejmują 8% podatek VAT. Czas realizacji zamówienia wynosi od 6 do 12 tygodni a sam montaż powinien zająć nie więcej niż 2 dni.

Montaż windy domowej w domu prywatnym przez otwór w stropie.
Winda domowa Stilz DUO zainstalowana w domu prywatnym przez otwór w stropie.

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o niepełnosprawności bądź z grupą inwalidzką to możesz spróbować uzyskać dofinansowanie. Ze środków PFRON poprzez MOPS lub PCPR możesz otrzymać pieniądze na zakup windy domowej, która ma służyć zniwelowaniu bariery architektonicznej.

Dofinansowanie PFRON do zakupu małej windy domowej.
Jak dofinansowanie z MOPS lub PCPR może obniżyć koszty zakupu windy domowej?

Winda TRIO – bogaty wachlarz możliwości

Winda do domu model TRIO jest to urządzenie służące do transportowania 3 pasażerów lub 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem. Posiada ona udźwig sięgający 250 kg. W przeciwieństwie do modelu DUO, winda TRIO może podnosić do wysokości 6 m. Ma ona także możliwość obsługi 3 przystanków, co oznacza, że można ją zatrzymać na tzw. przystanku pośrednim. Jest to więc winda obsługująca trzy poziomy, która przewiezie Cię np. z piwnicy na parter, a następnie z parteru na piętro. Jej rozmiary są nieco większe niż w przypadku windy dwuosobowej i wynoszą 105×130 cm.

Wybierając wariant TRIO, możesz skorzystać z wielu dodatkowych opcji, np.:

  1. Wybrać windę dwuprzystankową lub trzyprzystankową
  2. Zamówić drzwi pełne albo półpełne, które mogą być otwierane automatycznie.
  3. Skorzystać z wersji przelotowej (dzięki niej możesz np. wejść do kabiny z jednej strony na górze, a wyjść z drugiej na dole – takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych).

Zobacz najnowszą realizację windy Stiltz TRIO w domu

Ile kosztuje dostawa i montaż windy domowej Stiltz TRIO dla osób niepełnosprawnych?

Cena zakupu windy domowej Trio jest średnio o 10-15 tys. zł większa niż założenie mniejszej windy DUO. Można więc przyjąć, że koszty zakupu, montażu i dostawy modelu TRIO wynoszą ok. 80-95 tys. zł brutto. Podobnie jak w przypadku windy dwuosobowej, cena urządzenia przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych zależy m.in. od wybranych opcji dodatkowych oraz sposobu montażu, a także wielu innych czynników.

Winda w domu jednorodzinnym ułatwia komunikację pomiędzy kondygnacjami.

Windy domowe Stiltz – realizacja zamówień

Jak długo trzeba czekać na założenie windy w domu? Zazwyczaj jest to 6-8 tygodni od momentu podpisania umowy oraz zapłaty zaliczki. Niekiedy ten termin może ulec wydłużeniu. Sam montaż zajmuje 2-3 dni. Firma Windy Schodowe (właściciel marki Windy Domowe) nie wykonuje otworów w stropie ani innych prac budowlanych. Nasze usługi obejmują: sprzedaż, dostawę, uruchomienie i skonfigurowanie windy oraz szkolenie z bezpiecznego użytkowania, a w późniejszym okresie konserwacja urządzenia.
Wiele praktycznych informacji oraz porad można znaleźć w naszym dziale FAQ – jest to prawdziwa skarbnica wiedzy i gorąco zachęcamy do zapoznania się z treściami tam zawartymi.

Zadzwoń do doradcy technicznego w sprawie małej windy do domu

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś odnośnie innych urządzeń służących do likwidacji barier architektonicznych to skontaktuj się z naszymi doradcami.

Urządzenia służące do likwidacji barier architektonicznych
Windy schodowe i inne urządzenia do likwidacji barier architektonicznych