Tanie krzesełko schodowe – czy jest się czego bać?

Schody to jedna z najpowszechniejszych barier architektonicznych, z którą codziennie zmagają się seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Tanie krzesełko schodowe może pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów. Jeśli zauważasz, że Ty lub Twoi bliscy macie coraz większe problemy z pokonywaniem schodów, czas pomyśleć o montażu krzesełka schodowego. Krzesełko schodowe, inaczej winda schodowa, to urządzenie, które pomaga w poruszaniu się między piętrami. Jest bezpieczne, ciche, praktycznie bezawaryjne i stosunkowo niedrogie. Mimo to zdarza się, że seniorzy i ich rodziny czekają wiele lat nim zdecydują się na montaż krzesełka. Przeczytaj artykuł, w którym mierzymy się z najpopularniejszymi obawami związanymi z krzesełkami schodowymi. Dowiesz się, jaka jest cena krzesełka schodowego. Przekonasz się, że obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i zobaczysz, że montaż i użytkowanie krzesełka nie przeszkadza pozostałym domownikom w codziennym życiu.

Tanie krzesełko schodowe Homeglide
Bezpieczne krzesełko schodowe dla seniora.

Jaka jest cena krzesełka schodowego?

Najtańsze krzesełko na schody prostoliniowe dostępne w naszej ofercie, model Homeglide, kosztuje 11 tysięcy złotych. Urządzenia na schody z zakrętem, czyli schody zabiegowe, są droższe. Ich ceny zaczynają się od 32 tysięcy złotych w przypadku wind krzesełkowych Otolift Module AIR

Jednak, rozważając zakup windy schodowej, weź pod uwagę nie tylko materialne koszty finansowe. Pomyśl o tym, co zyska zarówno senior, któremu krzesełko pozwoli na samodzielne poruszanie się między piętrami, jak i cała rodzina. Zapewnienie sobie lub swoim bliskim bezpiecznej i zdrowej przyszłości powinno stać się Twoim priorytetem już teraz. Dlatego nie czekaj, aż pokonywanie schodów stanie się niemożliwe. 

Bezpieczna winda schodowa dla seniora
Krzesełko schodowe wspiera samodzielność.

Zaufali nam ludzie tacy jak Ty

Nie bój się, nie będziesz testował niesprawdzonych urządzeń, które dopiero wchodzą na rynek. Jako firma Windy Schodowe od ponad 15 lat montujemy krzesełka schodowe w polskich domach. A dzięki regularnym przeglądom technicznym i okresowej konserwacji sprzętu pozostajemy w długotrwałym kontakcie z naszymi klientami. Dlatego wiemy, że są oni zadowoleni z zamontowanych urządzeń. Nasi klienci nigdy nie żałują, że zdecydowali się na montaż krzesełka. Jeśli już czegoś żałują, to tego, że tak późno się na to odważyli

Nie czekaj, aż pogarszająca się sprawności fizyczna całkowicie uniemożlwi Ci samodzielne poruszanie się. Zamów krzesełko schodowe w dobrej cenie już dziś.

Najpopularniejsze obawy związane z krzesełkiem schodowym

Lata doświadczeń, kontaktu z klientami i doradzania im w wyborze odpowiedniego sposobu likwidacji barier architektonicznych w domach i mieszkaniach sprawiły, że udało nam się wyróżnić kilka najczęstszych obaw. Często wynikają one z zasłyszanych, niesprawdzonych opinii głoszonych przez osoby, które same nie miały do czynienia z krzesełkami schodowymi. Odpowiemy na nie i pokażemy, że windy schodowe to wygodne i bezproblemowe urządzenia, które nie przysparzają domownikom żadnych dodatkowych kłopotów. Wręcz przeciwnie! Krzesełka schodowe rozwiązują kłopoty z poruszaniem się między piętrami, tym samym zwiększają poczucie samodzielności i zadowolenia z życia seniora czy osoby niepełnosprawnej.  

Krzesełko schodowe jest drogie!

Nie. Montaż krzesełka schodowego to jeden z najtańszych sposobów likwidacji barier architektonicznych. Najniższa cena krzesełka schodowego dostępnego w naszej ofercie to 11 tysięcy złotych. Tanie krzesełko schodowe, Homeglide, można zamontować wyłącznie na schodach prostych.

Krzesełka na schody zabiegowe są droższe i kosztują ok. 32-36 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać o tym, że proces dopasowania szyny jezdnej do schodów zabiegowych jest o wiele trudniejszy i bardziej skomplikowany niż w przypadku windy na schody proste. Mimo to, producent krzesełka Otolift Modul AIR stworzył unikalny system pozwalający na złożenie szyny jezdnej z krótkich elementów. Dzięki temu nie trzeba płacić za wytworzenie szyny jezdnej na konkretne schody, ale można ją złożyć z krótszych elementów o zróżnicowanym kształcie. 

Cena krzesełka schodowego nie jest wysoka, jeśli weźmiemy też pod uwagę pozamaterialne korzyści, jakie niesie ze sobą montaż windy schodowej w domu. Senior nie będzie już skazany na nieustanne przebywanie na parterze domu. Zamiast tego, będzie mógł oddawać się swoim pasjom w innych pomieszczeniach, np. majsterkować w garażu.

Krzesełko na schody zabiegowe
Krzesełko na schody zabiegowe.

Winda schodowa to skomplikowane urządzenie. Boję się, że nie będę umiał go obsłużyć.

To bardzo popularna obawa. Seniorzy, którzy zastanawiają się nad montażem windy krzesełkowej boją się, że nie poradzą sobie z obsługą krzesełka schodowego. Lęk może się nasilać, zwłaszcza teraz, w świecie nowoczesnych technologii. Ale zapewniamy, krzesełko schodowe jest bardzo proste w obsłudze. Aby jechać w górę lub w dół wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie lub użyć intuicyjnego joysticku

Co więcej, jednym z zadań naszej ekipy montażowej jest przeszkolenie przyszłych użytkowników z prawidłowego korzystania z windy krzesełkowej. Nasi monterzy wielokrotnie tłumaczą i pokazują, jak w bezpieczny sposób używać krzesełka. Zawsze też zachęcamy, aby instrukcja do krzesełka była trzymana w określonym, znanym miejscu. W ten sposób, nawet przy pozornej awarii, szybciej będzie można określić, co jest jej przyczyną, np. najczęściej rozładowuje się akumulator, bo bateria nie jest podłączona do prądu. 

Zobacz, jak wygląda montaż krzesełka na schody prostoliniowe.

Tanie krzesełko schodowe na pewno zajmuje dużo miejsca i hałasuje.

Kolejnym częstym lękiem związanym z krzesełkiem schodowym jest przekonanie, że urządzenie to zajmie dużo miejsca na schodach. Zapewniamy, że tak nie jest. Złożone, nieużywane aktualnie krzesełko schodowe zabiera bardzo mało miejsca w świetle schodów i w niczym nie przeszkadza pozostałym domownikom. Również sam przejazd windy schodowej nie jest hałaśliwy. Dlatego nawet jeśli mieszkasz w domu wielopokoleniowym, nie bój się, że poruszanie się na krzesełku schodowym przerwie drzemkę niemowlęcia, zakłóci naukę nastolatka, czy przeszkodzi dorosłym w odpoczynku.

Czy winda krzesełkowa zmieści się na moich schodach?

W firmie Windy Schodowe jako doświadczony dystrybutor i monter krzesełek schodowych wiemy, że urządzenia te można zamontować w zdecydowanej większości przypadków. Nasze autorskie rozwiązania sprawiają, że możemy się podjąć montażu krzesełka nawet na stromych schodach, gdy inne firmy bezradnie rozkładały ręce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy strome schody pozwalają na montaż krzesełka schodowego?

Jak widzisz, winda krzesełkowa to optymalne rozwiązanie Twoich problemów. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy wysłuchają Twoich potrzeb i przedstawią ofertę skrojoną na miarę.