Winda schodowa do przychodni? Tak, i to taniej, niż myślisz!

Oprócz komfortowych dźwigów Stiltz, które doskonale sprawdzają się w domach, oferujemy też urządzenia przeznaczone do likwidacji barier w przychodniach. Montujemy je często w poradniach oraz ośrodkach zdrowia, które chcą ułatwić dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym i seniorom. Zobacz, dlaczego założenie windy schodowej jest lepszym rozwiązaniem niż montaż tradycyjnego dźwigu!

Likwidacja barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej

Likwidacja barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej

Schody to przeszkoda, której osoba na wózku inwalidzkim nie jest w stanie samodzielnie pokonać. Problemem może stanowić nawet kilka stopni przed wejściem do budynku lub wysoki próg dzielący pomieszczenia. Likwidacja barier architektonicznych ułatwia dostęp do poradni osobom niepełnosprawnym oraz pacjentom w podeszłym wieku, którzy mają trudności z pokonywaniem schodów. Jeżeli chcesz, żeby Twoje starania związane z usuwaniem przeszkód były skuteczne, wybierz windę schodową do przychodni, która zyska akceptację sanepidu i nadzoru budowlanego. Rozważ założenie taniego krzesełka schodowego, platformy przyschodowej lub podnośnika pionowego. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że to właśnie te urządzenia najlepiej odpowiadają potrzebom polskich przychodni.

Winda schodowa dla niepełnosprawnych
Krzesełko schodowe i platforma schodowa mogą także pełnić funkcję wind zewnętrznych.

Winda schodowa dla niepełnosprawnych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór optymalnego dźwigu wymaga uwzględnienia wielu czynników, m.in.:

  1. rodzaju przeszkody (schody wewnętrzne / zewnętrzne, pojedyncze stopnie lub wysoki próg),
  2. jej wysokości,
  3. specyfiki pacjentów, którzy będą korzystali z dźwigu (osoby niepełnosprawne, seniorzy lub obydwie grupy),
  4. możliwości technicznych montażu.

Założenie każdego z oferowanych przez nas urządzeń jest tańsze niż zamontowanie tradycyjnej windy. Jeśli wybierzesz krzesełko lub platformę schodową, nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z przebudową budynku lub jego remontem. Do prawidłowego działania dźwigu niezbędne jest jedynie zapewnienie dostępu do zwykłego gniazdka elektrycznego.

Windy schodowe po złożeniu
Każde z tych urządzeń można łatwo złożyć, dzięki czemu zajmują jeszcze mniej miejsca obok szyny na schody, po której jedzie winda.

Acorn – tania winda schodowa do przychodni

Jeżeli szukasz ekonomicznego rozwiązania, które pozwoli trwale i szybko zlikwidować bariery architektoniczne w budynku, to polecamy krzesełko schodowe montowane na szynie prostej. Windy krzesełkowe Acorn pozwalają bezpiecznie przewozić po schodach osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, wynikającej np. z podeszłego wieku.

Zobacz, jak działa krzesełko schodowe Acorn, które zamontowaliśmy na schodach zewnętrznych.

Montaż wind schodowych do przychodni trwa zaledwie 6-8 godzin, a koszt wynosi zwykle kilkanaście tysięcy złotych. Krzesełka Acorn sprawdzą się nie tylko wewnątrz obiektu, lecz również na schodach prowadzących do budynku. Modele zewnętrzne wyposażamy w specjalny pokrowiec, który chroni je przed wilgocią i umożliwia korzystanie z urządzeń przez cały rok.

Windy dla niepełnosprawnych - cena
Oprócz krzesełek schodowych Acorn montujemy w przychodniach także modele Otolift na schody krzywoliniowe.

Logic – platforma stworzona do skutecznej likwidacji barier w przychodni (i nie tylko)

Windy schodowe dla niepełnosprawnych – podobnie jak krzesełka, poruszają się tuż ponad stopniami, przez co nie zajmują dodatkowej przestrzeni w korytarzu przychodni. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu działają nawet podczas awarii prądu. Duży udźwig platform Logic (na szynie prostej) sprawia, że mogą one przewozić osobę niepełnosprawną razem z wózkiem inwalidzkim.

Zobacz, jak działa platforma schodowa Logic na szynie prostej.

Montujemy je najczęściej na ścianie nośnej. Założenie windy schodowej dla niepełnosprawnych wymaga zachowania odpowiedniej szerokości biegu schodowego oraz udostępnienia wolnego miejsca przed schodami (min. 150 cm). Istnieje wiele modeli platform schodowych – niektóre mogą służyć do transportowania osób na wózkach inwalidzkich oraz seniorów. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu opcjonalnego siedziska.

Winda schodowa do przychodni
Winda dla niepełnosprawnych na schody umożliwia transportowanie osoby niepełnosprawnej razem z wózkiem inwalidzkim.

Zarówno urządzenia Acorn, jak i Logic są u nas dostępne w korzystnych cenach i to niemal od ręki. W naszej ofercie znajdują się także inne windy, np. krzesełka i platformy schodowe krzywoliniowe, przeznaczone do montażu na schodach zabiegowych, wielobiegowych lub krętych. Skontaktuj się z naszym ekspertem, aby optymalnie dopasować urządzenie do specyfiki Twojej przychodni.

Kontakt do firmy Windy Schodowe