Winda przy domu na zewnątrz budynku

Nasi klienci to osoby, które chcą zlikwidować bariery architektoniczne w swoim domu. Czasami jesteśmy pytani o to, czy możliwa jest instalacja windy Stiltz przy domu na zewnątrz budynku. Niestety, winda przy domu nie zawsze jest możliwym sposobem likwidacji barier. W tym artykule wyjaśnimy, że wind Stiltz nie można montować na zewnątrz budynku. Przedstawimy też dostępne alternatywne rozwiązania, które jako firma Windy Schodowe wypracowaliśmy przez ponad dekadę działań na polskim rynku.

Winda Stiltz Duo zamontowana w domu.

Gdzie sprawdzi się winda Stiltz?

Windy domowe Stiltz Duo i Trio można stosować w domu lub w biurze. Urządzenia te nie nadają się do montażu na zewnątrz, ponieważ nie są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Montaż windy Stiltz Duo jest dobrym rozwiązaniem, gdy potrzebny jest wjazd na wysokość do 4,5 m. W odróżnieniu od windy Stiltz Trio, model ten nie umożliwia montażu przystanków pośrednich. Windą Stiltz Duo można pokonać tylko jedno piętro, z kolei winda Stiltz Trio pozwala na wjazd z piwnicy na pierwsze piętro z przystankiem na parterze. Udźwig wind Stiltz wynosi do 170 kg, w przypadku modelu Stiltz Duo i do 250 kg dla windy Stiltz Trio.
Mimo tych niezaprzeczalnych zalet, którymi charakteryzują się windy Stiltz, nie są one rozwiązaniem odpowiednim do każdej sytuacji. Wind Stiltz nie można montować na zewnątrz budynku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, z jakich alternatywnych opcji możesz skorzystać.

Jeśli nie winda przy domu, to co?

Na szczęście, jest kilka dostępnych rozwiązań, które pomogą zlikwidować bariery architektoniczne na zewnątrz budynków. Jako firma Windy Schodowe możemy zaproponować montaż podnośnika Liftboy lub Kali B. Dowiedz się, w jakich przypadkach będzie to optymalne rozwiązanie.

Do wysokości 100 cm – podnośnik Liftboy

W sytuacji, gdy potrzebny jest wjazd tylko na wysokość około jednego metra, polecamy podnośniki Liftboy. Urządzenia te kosztują około 33 500 złotych i mają udźwig do 300 kg.

Winda przy domu do wysokości 300 cm – podnośnik Kali B

Jeśli potrzebny jest wjazd na wysokość do trzech metrów, zaproponujemy montaż podnośnika Kali B. Nowy podnośnik Kali B kosztuje 48 000 złotych przy wysokości ok. 300 cm. Z kolei jeśli potrzebny jest wjazd tylko na 100 cm, ceny podnośnika kształtują się na poziomie 37 500 złotych.

Co powyżej wysokości 300 cm?

Jeśli potrzebne jest urządzenie, które wyjedzie na wysokość powyżej trzech metrów, będziemy szukać dla klienta innej windy. Do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie i chcemy, aby nasi klienci otrzymali profesjonalną pomoc w likwidacji barier architektonicznych.

Podnośnik pomaga dostać się na wysoki parter.

Czy można otrzymać dofinansowanie na zakup podnośnika?

Windy domowe Stiltz, podnośniki Liftboy i Kali B są urządzeniami likwidującymi bariery architektoniczne. Z tego powodu osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup podnośnika lub windy. Podnośniki zamontowane na zewnątrz budynku umożliwiają osobom z niepełnosprawnościami i poruszającym się na wózku inwalidzkim wykonywanie codziennych czynności i utrzymanie kontaktu z otoczeniem.
Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na zakup urządzeń do likwidacji barier architektonicznych.

Podnośnik pionowy.

Jakie urządzenie zamontować na zewnątrz budynku? Jakie alternatywy ma winda przy domu?

Wyjaśniliśmy już, że windy domowe Stiltz Duo i Trio nie nadają się do montażu na zewnątrz budynku. Na szczęście istnieją inne urządzenia, które likwidują bariery architektoniczne i pomogą osobom z niepełnosprawnością utrzymać kontakt z otoczeniem. Podnośnik Liftboy sprawdzi się świetnie, gdy wysokość, na którą chcemy wjechać wynosi do 100 cm. Z kolei podnośnik Kali B to dobre rozwiązanie, gdy konieczny jest wjazd na wysokość do 300 cm. Do sytuacji, gdy trzeba pokonać ponad 3 metry podchodzimy indywidualnie i szukamy odpowiedniej windy, która spełni Państwa oczekiwania. Skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.