Winda domowa – trwała likwidacja barier architektonicznych

Mała winda domowa to urządzenie pomagające likwidować bariery architektoniczne. Może być zamontowana zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w dwupoziomowym mieszkaniu. Windy Stiltz dostępne w ofercie firmy Windy Schodowe to ciche, bezpieczne i bezawaryjne urządzenia, które skutecznie poprawiają komfort życia osób starszych i niepełnosprawnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jaką windę wybrać do domu jednorodzinnego?
  • W jakiej sytuacji sprawdzi się winda Stiltz Duo?
  • Co wyróżnia windę Stiltz Trio?
  • Jaka jest cena windy w domu i jak ją obniżyć?
Mała winda do domu.

Jaka winda do domu jednorodzinnego?

Szukasz windy domowej dla siebie, swoich rodziców lub dziadków? Oto dwa najpopularniejsze modele, które od lat montujemy w domach i mieszkaniach naszych klientów. Windy Stiltz to eleganckie i nowoczesne urządzenia. Pracują bardzo cicho, więc korzystanie z nich nie jest uciążliwe dla pozostałych mieszkańców. Ponad to ich obsługa jest bardzo intuicyjna, a nasi monterzy zawsze przeprowadzają szkolenie i upewniają się, że każdy przyszły użytkownik windy domowej, wie jak w bezpieczny sposób z niej korzystać. Zobacz, jak wygląda użytkowanie małej windy domowej Stiltz w praktyce: 

Winda Stiltz Duo – mała winda domowa

Winda domowa Stiltz Duo to najmniejsza winda, którą można zamontować w domu lub dwupoziomowym mieszkaniu. Jej udźwig to 170 kg i zalecamy, aby winda przewoziła nie więcej niż dwie dorosłe osoby jednocześnie. Urządzenie może wznosić się na wysokość 4,5 metra w górę, czyli winda może pokonać jedną kondygnację. Aby zamontować windę niezbędne jest wykonanie otworu o wymiarach 105 x 80 cm w stropie. Cena windy Stiltz Duo to około 70 – 80 tysięcy złotych.

Winda Stiltz Trio – winda domowa dla osoby na wózku inwalidzkim

Winda domowa Stiltz Trio to wygodna winda domowa dla trzech osób lub dla osoby na wózku inwalidzkim. Ten model popularny jest w domach z piwnicą i piętrem, ponieważ może połączyć aż trzy kondygnacje. Możliwość zaplanowania trzech przystanków windy (piwnica, parter, piętro) to wielkie ułatwienie, które pozwala seniorowi lub osobie niepełnosprawnej cieszyć się całą powierzchnią swojego domu. Wymiar otworu w stropie koniecznego do montażu urządzenia to 110 x 130 cm. Koszt windy Stiltz Trio to około 80 – 100 tysięcy złotych. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak kupić windę domową taniej.

Winda dla jednej osoby.

Jaka jest cena windy w domu?

Jak już wiesz, cena małej windy domowej Stiltz Duo to 75 – 80 tysięcy złotych. Większy model, czyli winda Stiltz Trio jest droższy i kosztuje 80 – 100 tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że windy domowe, jako urządzenia do likwidacji barier architektonicznych są objęte dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą ubiegać się o wsparcie finansowe przy zakupie urządzeń, które poprawią i zwiększą komfort ich codziennego funkcjonowania. Warto wiedzieć, że wsparcie finansowe można uzyskać niezależnie od stwierdzonego stopnia niepełnosprawności. Podsumowując więcej o tym, jak uzyskać dofinansowanie PFRON do zakupu windy domowej dowiesz się z tego artykułu.

Winda Stiltz Duo i Stiltz Trio – najważniejsze informacje

Niezależnie od tego, czy poruszasz się przy użyciu wózka inwalidzkiego, czy też chodzisz samodzielnie, ale pokonywanie schodów jest dla Ciebie trudne lub niemożliwe – bezpieczna winda domowa jest odpowiedzią na Twoje problemy. Przeczytaj podsumowanie najważniejszych informacji o dźwigach domowych. 

Winda Stiltz Duo:

  • Udźwig 170 kg
  • 2 przystanki
  • Koszt: 70 – 80 tysięcy złotych

Winda Stiltz Trio:

  • Udźwig 250 kg
  • 3 przystanki
  • Koszt: 80 – 100 tysięcy złotych

Niezależnie od tego, czy szukasz windy do domu jednorodzinnego czy chcesz zamontować małą windę w mieszkaniu dwupoziomowym, windy domowe Stiltz to dobry wybór. Skontaktuj się z nami i opowiedz o swoich potrzebach. Nasi konsultanci pomogą Ci w wyborze urządzenia, które najlepiej sprawdzi się

Skontaktuj się z naszymi doradcami