Winda domowa Stiltz – doskonały prezent dla dziadków

Jeśli podczas rodzinnego spotkania zauważysz, że seniorzy mają problem z pokonywaniem schodów, warto zawczasu pomyśleć o zakupie windy. Winda domowa Stiltz to praktyczny prezent od całej rodziny podaruje seniorom bezcenny dar – wolność i bezpieczeństwo. Swoboda poruszania się i korzystania z całego swojego domu jest niezwykle ważna. Z tego tekstu dowiesz się:

Winda domowa Stiltz Trio.

Dlaczego winda domowa to dobry prezent dla seniora?

Zakup windy domowej może być wydatkiem, który poważnie nadwyręży domowy budżet. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia proponujemy rozważyć zakup podnośnika osobowego dla ukochanych dziadków lub rodziców. 

Poznaj powody, które sprawiają, że winda domowa Stiltz jest doskonałym prezentem dla dziadków lub rodziców. Przeczytaj, jak rozwiewamy najpopularniejsze lęki i wątpliwości, które powstrzymują seniorów przed montażem urządzenia. 

Winda domowa działa bardzo cicho

To prawda, dźwig osobowy Stiltz pracuje ciszej od większości wind schodowych. Specjalny mechanizm linowy sprawia, że urządzenie porusza się praktycznie bezgłośnie. Nie trzeba zatem obawiać się, że korzystanie z windy będzie się wiązało z generowaniem nieznośnego hałasu. 

Windy Stiltz są bardzo bezpieczne

Nasi klienci często pytają, co się stanie, jeśli ktoś będzie w windzie w czasie awarii prądu. To zrozumiałe, nikt przecież nie chciałby zostać uwięzionym w windzie między piętrami. W przypadku podnośników Stiltz nie ma takiego ryzyka. Urządzenia są wyposażone w system zasilania awaryjnego. W przypadku przerwy w dostawie prądu winda Stiltz zjedzie na dolną kondygnację. 

Podświetlenie windy domowej

Jaką windę domową wybrać w prezencie dla dziadków?

W naszej ofercie dostępne są dwa modele wind domowych Stiltz. Główne różnice między modelami dotyczą ich udźwigu oraz wysokości, na jaką może wjechać urządzenie. Zastanów się, jakiej windy mogą potrzebować Twoi dziadkowie lub rodzice. Ile kondygnacji powinno łączyć urządzenie – czy wystarczy wjazd z parteru na pierwsze piętro, czy warto też zapewnić zjazd do piwnicy? Skontaktuj się z nami – doradzimy w wyborze urządzenia.

Na jakiej wysokości podnoszenia pracuje podnośnik osobowy Stiltz?

Tańsza winda Stiltz Duo pracuje do wysokości podnoszenia wynoszącej 4.5 m, czyli może łączyć dwie kondygnacje. Z kolei dźwig osobowy Stiltz Trio może pracować na wysokości podnoszenia do 6 m, co pozwala połączyć aż trzy poziomy. 

Jaki udźwig mają windy Stiltz?

Podnośnik Stiltz Duo może przewieźć 2 osoby o łącznej wadze do 170 kg. Natomiast większa winda Stiltz Trio ma udźwig do 250 kg, co oznacza, że zmieszczą się w niej nawet 3 osoby. Co więcej, w kabinie dźwigu Stiltz Trio zmieści się również wózek inwalidzki. 

Ile kosztuje winda domowa Stiltz?

Model Stiltz Duo to koszt ok. 70-80 tysięcy złotych. Z kolei winda domowa Stiltz Trio wiąże się z wydatkiem ok. 10 do 15 tysięcy złotych więcej. W cenie windy uwzględniliśmy koszt montażu urządzenia. Każda winda domowa objęta jest dwuletnią gwarancją na wszystkie części urządzenia. Aby maksymalnie przedłużyć żywotność dźwigu, zalecamy regularne przeglądy co 12 miesięcy. Wykwalifikowany konserwator sprawdzi, czy urządzenie działa prawidłowo. Regularne inspekcje pozwalają też upewnić się, czy czujniki bezpieczeństwa są aktywne i sprawne. 

Winda domowa Stiltz  Trio.

Jak przebiega montaż windy?

Montaż modelu Stiltz Duo trwa zazwyczaj 1-2 dni, a modelu Stiltz Trio 2-3 dni. Należy jednak pamiętać, że nasi monterzy nie wykonują prac budowlanych. W związku z tym, wymagamy wcześniejszego przygotowania otworu w stropie. Oczywiście dostarczymy wszystkich niezbędnych informacji dotyczących przygotowania miejsca pod montaż windy. Wybierając windę domową jako prezent dla rodziców lub dziadków warto też pomyśleć o tym, aby pomóc seniorom przed i po remoncie. Dziadkowie lub rodzice na pewno docenią wsparcie w posprzątaniu po remoncie.