Kiedy warto wybrać tańszą windę do domu jednorodzinnego?

Własna winda jednokondygnacyjna to wciąż luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Marzenie o wygodnym przemieszczaniu się pomiędzy piętrami sprawia jednak, że wiele osób poszukuje tańszej alternatywy dla windy Stiltz. Czy obecnie istnieje winda do domu, która mogłaby zastąpić komfortowy podnośnik DUO?

Winda do domu
Ekskluzywna winda do domu

Przeczytaj poniższy artykuł, jeśli:

  1. rozważasz zastąpienie windy Stilz dla 2 osób podnośnikiem Kali B,
  2. chcesz poznać różnice związane z montażem obydwu dźwigów,
  3. pragniesz zapewnić komfort starszej osobie i zwiększyć standard życia swojej rodziny.

Winda dla osób starszych czy niepełnosprawnych?

Kluczową kwestią, którą powinieneś ustalić, zanim wybierzesz optymalny podnośnik jest pytanie o głównego użytkownika dźwigu. Mieszkasz ze schorowanym rodzicem, który męczy się podczas pokonywania schodów? Opiekujesz się osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim?

A może chcesz po prostu zwiększyć komfort wszystkich domowników i jednocześnie podnieść wartość swojego domu? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie to podstawa, ponieważ windy Stiltz DUO i podnośniki Kali B są adresowane do różnych grup użytkowników.

Podnośnik pionowy Kali B
Winda pionowa Kali B służy do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich.

Czy podnośnik pionowy w domu ma sens?

Podnośniki dla niepełnosprawnych likwidują bariery architektoniczne, z którymi mierzą się osoby na wózkach inwalidzkich. Z kolei luksusowe dźwigi dla 2 osób firmy Stiltz zwiększają bezpieczeństwo i komfort osób starszych oraz pozostałych domowników.

Model Kali B montujemy najczęściej na zewnątrz budynku – przy balkonie lub podeście usytuowanym przed schodami wejściowymi. Pierwsze rozwiązanie pozwala osobie niepełnosprawnej ominąć schody prowadzące na poddasze i wjechać na wózku inwalidzkim bezpośrednio do swojego pokoju. Nie ułatwi jednak życia ani osobie starszej, która ma trudności z pokonywaniem schodów, ani pozostałym mieszkańcom budynku.

Teoretycznie możemy zamontować podnośnik pionowy Kali B w domu, lecz w praktyce rzadko stosujemy to rozwiązanie. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim w domach jednorodzinnych często brakuje miejsca na założenie podnośnika pionowego. A jeśli nawet budynek jest przestronny, to wysokość bariery architektonicznej może przewyższać możliwości podnośnika, który likwiduje przeszkody sięgające maks. 3 m.

Winda do domu Stiltz TRIO
Komfortową alternatywą dla podnośnika pionowego Kali B może być winda do domu Stiltz TRIO.

Komfortowa winda do domu dla seniora

Jeżeli więc szukasz windy domowej, która zapewni bezpieczeństwo osobie starszej i zwiększy wygodę całej rodziny, wybierz model Stiltz DUO. Estetyczny design sprawi, że podnośnik stanie się oryginalną ozdobą stylowego wnętrza. A jego szerokie możliwości montażu pozwolą na komfortowe korzystanie z dźwigu, w miejscu, które sam wybierzesz.

Winda na poddasze DUO zmieści się wszędzie, ponieważ jej powierzchnia obejmuje zaledwie 0,8 m2. Maksymalna wysokość podnoszenia jest za to większa niż w przypadku podnośnika Kali B i wynosi 4,5 m.

Pomimo wielu zalet podnośnik Stiltz ma jednak 2 wady:

– nadaje się do montażu tylko wewnątrz domu lub mieszkania dwupoziomowego,

– jego cena jest wyższa niż windy Kali B.

Nie rezygnuj z jakości – obniż koszt założenia dźwigu Stiltz DUO!

Na szczęście możesz łatwo zmniejszyć wydatki związane z montażem tego komfortowego urządzenia. I to na 2 sposoby! Choć w praktyce jest ich nawet więcej. Przekonaj się o tym sam, czytając artykuł na temat metod oszczędzania pieniędzy przy zakupie windy do domu Stiltz.

Pierwszym sposobem jest uzyskanie dofinansowania do windy 2021, które obniży koszt zakupu i montażu windy nawet o 50%-90%. Dotacja z PCPR przysługuje osobom, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności oraz stałe zameldowanie w lokalu, w którym występują bariery architektoniczne. Jeżeli więc mieszkasz z osobą starszą, której rodzaj niepełnosprawności wymaga usunięcia barier, złóż wniosek o dofinansowanie budowy windy Stiltz. Zanim to jednak zrobisz, dowiedz się więcej o dotacjach dla osób niepełnosprawnych na stronie Windy-schodowe.pl.

Drugim sposobem na obniżenie kosztów zainstalowania windy do domu DUO jest… zmiana miejsca montażu dźwigu. Założenie podnośnika przez otwór w stropie będzie tańsze niż w tzw. duszy schodów lub przy antresoli. Skontaktuj się z naszym zespołem i zobacz, ile możesz zaoszczędzić dzięki zmianie lokalizacji windy.

Kontakt do firmy Windy Schodowe

FAQ

Czym różnią się od siebie podnośniki Stiltz DUO i Kali B?

Winda dla 2 osób Stiltz służy do transportowania ludzi pomiędzy piętrami w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu dwupoziomowym. Mogą z niej korzystać osoby starsze, ale także pozostali domownicy. Podnośnik Stiltz DUO wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i bardzo cichą pracą. Zajmuje też mało miejsca, dzięki czemu zmieści się w prawie każdym domu.

Podnośnik Kali B montujemy natomiast zwykle na zewnątrz budynku – domu jednorodzinnego lub bloku. Jest to winda dla niepełnosprawnych, która służy do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich. Zajmuje więc więcej miejsca niż winda do domu Stiltz.

Ile kosztują podnośniki Kali B i Stiltz DUO?

Nasze urządzenia nie mają sztywnych cen ofertowych, a koszt ich montażu zależy od wielu czynników. Na cenę wpływają m.in.:

  1. wybrane opcje dodatkowe,
  2. wysokość unoszenia,
  3. sposób instalacji,
  4. aktualny kurs euro (dotyczy to wind Stiltz).

Możemy jednak przyjąć, że koszt montażu podnośnika DUO to wydatek rozpoczynający się od 65 tys. zł. Z kolei założenie windy Kali B o maksymalnej wysokości unoszenia sięgającej 3 m może przekroczyć kwotę 40 tys. zł.