Prosta winda domowa – wymarzony prezent dla seniora

Gdy nadchodzą Święta, zaczynamy szukać upominków dla naszych bliskich. Zamiast kupować zbędne gadżety, wybierz prezent, który pozwoli zachować rodzinną atmosferę i posłuży schorowanym rodzicom lub dziadkom przez wiele lat. Zanim ruszysz na zakupy, zobacz, w jaki sposób elektryczna winda domowa jednokondygnacyjna może zmienić życie Twojej rodziny na lepsze.

Tania winda domowa.

Winda domowa DUO – idealny prezent dla seniora

Wspólne pieczenie pierników i strojenie choinki – to wszystko omija osoby w podeszłym wieku, które mają trudności z wchodzeniem po schodach. Wysiłek włożony w pokonywanie stopni i narastający lęk przed upadkiem sprawiają, że schorowani seniorzy coraz bardziej wycofują się z życia rodzinnego. Sposobem na przywrócenie im radości z przebywania w familijnym gronie jest założenie cichej windy jednokondygnacyjnej, zasilanej ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Mała winda domowa
Cicha winda dla seniora zajmuje mało miejsca i nie musi być montowana przy ścianie.
Środki finansowe dla osób starszych.
Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON?

Poznaj 5 powodów, dla których warto ofiarować bliskim windę DUO:

  1. intuicyjna obsługa – urządzenie uruchamia się po naciśnięciu przycisków,
  2. trwała likwidacja barier – montując windę Duo, usuwasz raz na zawsze przeszkodę, która utrudnia codzienne życie Twoim bliskim,
  3. zajmuje mało miejsca – do zamontowania nowoczesnej windy wystarczy tylko 0,8 m2 wolnej powierzchni,
  4. przewozi 2 osoby – Twoi rodzice lub dziadkowie będą mogli wspólnie korzystać z windy Stiltz, ponieważ jej udźwig wynosi aż 170 kg,
  5. pokonuje piętro w 30 sekund – osoba w podeszłym wieku zyska komfort szybkiego pokonywania odległości pomiędzy kondygnacjami. Dzięki temu nigdy więcej nie spóźni się na rodzinny obiad czy ulubiony film.
Winda Stiltz – zdjęcie z montażu zrealizowanego przez firmę Windy Schodowe

Winda TRIO – prezent z myślą o przyszłości

Jeśli mieszkasz z osobą niepełnosprawną lub stan zdrowia Twoich bliskich stopniowo się pogarsza, rozważ wybór trzyosobowej windy elektrycznej. Z urządzenia Stiltz TRIO mogą korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy chodzika. Pomimo kompaktowych rozmiarów windy domowej dla niepełnosprawnych jej udźwig wynosi aż 250 kg. Urządzenie może przewozić pasażerów na maksymalną wysokość 6 000 mm. W razie potrzeby istnieje też możliwość wykonania przystanku pośredniego. Montaż windy zajmuje jeden do dwóch dni i wymaga prostych prac budowlanych, np. utworzenia otworu w stropie, przez który urządzenie wjedzie na inną kondygnację.

Gdzie sprawdzi się winda jednokondygnacyjna?

Dźwig nadaje się do użytku w domu jednorodzinnym, lecz może też pełnić funkcję windy w mieszkaniu dwupoziomowym. Jego niezwykle cicha praca sprawia, że korzystanie z urządzenia w nocy nie będzie przeszkadzało innym domownikom. Niewielki dźwig może łączyć ze sobą wybrane kondygnacje lub pełnić rolę windy na poddasze. Nie musi być zamontowany przy ścianie, dlatego można z niego korzystać w dowolnie wybranym miejscu – w hallu, sypialni lub łazience. Dzięki temu w pełni odpowie na potrzeby seniora, a jednocześnie będzie stanowił efektowny element wystroju Twojego domu.

Stiltz Trio
Z modelu windy TRIO mogą korzystać osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Prosta winda domowa – 1 urządzenie, wiele zastosowań

Winda na poddasze to skuteczny sposób na trwałą likwidację barier w postaci schodów, ale także komfortowa forma przemieszczania się pomiędzy piętrami. Może z niej korzystać cała rodzina, nie tylko osoby niepełnosprawne lub w podeszłym wieku. Ciche urządzenie stanowi idealne rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych. Pozwala bowiem na bezpieczne i wygodne poruszanie się między kondygnacjami seniorom oraz rodzicom z małymi dziećmi. Winda w mieszkaniu dwupoziomowym lub domu umożliwia także łatwe przewożenie zakupów, mebli, bagaży oraz innych ciężkich przedmiotów. Jej uniwersalne zastosowanie sprawia, że stanowi wymarzony prezent dla seniora, lecz ucieszy także pozostałych członków rodziny.

W zależności od wyboru modelu windy z urządzenia mogą korzystać 2 lub 3 osoby.

Winda Stiltz a inne urządzenia do likwidacji barier

Dźwigi DUO oraz TRIO z powodzeniem zastępują krzesełka schodowe, podnośniki pionowe lub platformy schodowe do użytku wewnętrznego. Jeżeli jednak wysoki próg lub schody zewnętrzne uniemożliwiają Twoim bliskim wyjście z domu, możesz usunąć przeszkodę, korzystając z dodatkowego urządzenia. W takich sytuacjach sprawdza się krzesełko schodowe Acorn, mały podnośnik pionowy LiftBoy lub platforma przyschodowa. Pokonywanie schodów zewnętrznych przez osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim umożliwia także schodołaz. Na każde z tych urządzeń, w tym na windę domową Stiltz, możesz uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON.

Kontakt do firmy Windy Schodowe