Krzesełko krzywoliniowe – rozwiązanie problemów w dobrej cenie

Krzesełko krzywoliniowe to rodzaj windy schodowej, która umożliwia osobom starszym i z niepełnosprawnościami samodzielne pokonywanie schodów. Krzesełko schodowe ułatwi codzienne życie osobom, które bez większych problemów poruszają się po swoim domu lub mieszkaniu, o ile nie muszą wchodzić na pierwsze piętro lub schodzić do piwnicy. W tym artykule poznasz najpopularniejszą windę schodową na schody zabiegowe – Otolift Modul AIR. Dowiesz się, jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego. Wyjaśnimy, dlaczego jest ona wyższa niż urządzenia na schody proste. Pokażemy Ci też, jak możesz obniżyć cenę windy na schody zabiegowe. Jako firma Windy Schodowe od ponad 15 lat zajmujemy się likwidacją barier architektonicznych. Zaufaj nam i popraw jakość swojego życia.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe
Krzesełko schodowe krzywoliniowe może ułatwić poruszanie się po domu.

Ile kosztuje krzesełko krzywoliniowe?

Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift Modul AIR kosztuje od 34 do 40 tysięcy złotych. W tej cenie kupujesz najwyższej jakości urządzenie z 3-letnią gwarancją. Dowiedz się, co wyróżnia tę windę schodową i poznaj dane techniczne urządzenia. Po więcej szczegółów zajrzyj na stronę poświęconą krzesełkom Otolift Modul AIR.

Co wyróżnia krzesełko krzywoliniowe Otolift Modul AIR?

 • Konkurencyjna cena – Cena krzesełka krzywoliniowego to ok. 34-40 tysięcy złotych w zależności od długości szyny jezdnej.
 • System czujników bezpieczeństwa – Nowoczesne zabezpieczenia gwarantują, że krzesełko nie pojedzie zbyt szybko oraz zatrzyma się, jeśli czujniki wykryją przeszkodę na torze jazdy.
 • Intuicyjna obsługa – Wygodny joystick lub pilot z dużymi przyciskami dostosowanymi do potrzeb osób starszych.
 • Szybki czas realizacji – Krzesełko Otolift Modul AIR zamontujemy w Twoim domu już w ciągu 3-4 tygodni od podpisania umowy.

Dane techniczne

 • Udźwig: 125 kg
 • Moc: 0,35 kW
 • Prędkość jazdy: poniżej 0,12 m/s
 • Zasilanie: 24V DC / 220V-230V ~50Hz
 • Sterowanie: joystick lub pilot (zdalnie)
 • Gwarancja: 36 miesięcy
krzesełko schodowe na schodach zabiegowych.
Krzesełko schodowe krzywoliniowe

Dlaczego krzesełko krzywoliniowe jest droższe niż winda na schody proste?

To prawda, cena krzesełka krzywoliniowego jest wyższa niż urządzenia poruszającego się na schodach prostych. Wynika to z faktu, że szyna jezdna krzesełka schodowego na schody zabiegowe musi być zaprojektowana na indywidualne zamówienie. Tylko w ten sposób możemy dobrze dopasować tor jazdy do konkretnych schodów, ich nachylenia, zakrętu, liczby stopni. Na szczęście producent krzesełek, firma Otolift, wpadł na innowacyjny pomysł modułowej szyny jezdnej. Tor krzesełka komponowany jest z wielu krótkich odcinków o różnych kształtach. W ten sposób z mniejszych elementów można przygotować tor jezdny na schody o niemal dowolnym kształcie. 

Co zamiast krzesełka krzywoliniowego?

W niektórych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest montaż dwóch krzesełek prostoliniowych zamiast krzesełka krzywoliniowego. Sprawdzi się to w sytuacji, gdy przesiadanie się między krzesełkami nie sprawia problemu. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet 10 tysięcy złotych. W dalszej części artykułu przedstawimy Ci wygodniejszą metodę obniżenia ceny krzesełka krzywoliniowego

Szyna w krzesełku krzywoliniowym.
Szyna w krzesełku krzywoliniowym projektowana jest pod wymiar schodów.

Kto może kupić krzesełko krzywoliniowe taniej?

Możesz kupić krzesełko schodowe taniej. Sprawdź, czy spełniasz te warunki i czy przysługuje Ci dofinansowanie z PFRON na zakup krzesełka schodowego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych refunduje likwidację barier architektonicznych. 

 • Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności – dobrą wiadomością jest to, że od pewnego czasu stopień niepełnosprawności nie ma znaczenia. Z refundacji mogą korzystać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim.
 • W budynku, w którym mieszkasz, lub najbliższej okolicy występują bariery architektoniczne utrudniające Ci funkcjonowanie. Schody w Twoim domu zdecydowanie są tą barierą i sprawiają, że codzienne życie staje się trudniejsze.

Jak kupić windę schodową krzywoliniową z dofinansowaniem?

Wiesz już, że aby skorzystać z refundacji PFRON musisz posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Samo orzeczenie jednak nie wystarczy do zakupu krzesełka z dofinansowaniem. Oto kroki, które musisz przejść, by dostać refundację.

 1. Skontaktuj się z oddziałem PCPR lub MOPS zgodnie z Twoim miejscem zamieszkania i zapytaj o dokumenty, które musisz przygotować.
 2. Skompletuj wymaganą dokumentację. Przygotuj się na to, że niestety może to być dość czasochłonny proces, dlatego im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Dokumenty, których na pewno będziesz potrzebować to: kopia aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, oświadczenie o wysokości dochodów osoby niepełnosprawnej obliczonych z ostatnich trzech miesięcy. W zależności od Twojej sytuacji zawodowej możesz też przedstawić zaświadczenie o bezrobociu lub poszukiwaniu pracy. Jeśli pobierasz zasiłek pielęgnacyjny lub inne świadczenia pomocy społecznej, informacje o nich również będą potrzebne we wniosku.
 3. Czasem do wniosku musisz dołączyć fakturę pro forma lub kosztorys. Jeśli Twój urząd tego wymaga, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie przygotujemy te dokumenty dla Ciebie.
 4. Złóż dokumenty i czekaj na decyzję. Choć mamy nadzieję, że już Twój pierwszy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, nie załamuj się, jeśli będzie inaczej. Zdarza się, że pierwszy wniosek jest odrzucony przez urząd, ale kolejny otrzymuje dofinansowanie.

Cena krzesełka krzywoliniowego – podsumowanie

Choć ceny krzesełek krzywoliniowych kształtują się na poziomie 34-38 tysięcy złotych, są sposoby na ich obniżenie. Skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania wniosku o dofinansowanie z tytułu usuwania barier architektonicznych. Zapraszamy do kontaktu.