Jak zlikwidować zewnętrzne bariery w domu z windą DUO?

Winda dla dwóch osób zapewni seniorowi bezpieczeństwo i komfort wewnątrz domu. Dzięki niej osoba w podeszłym wieku będzie mogła swobodnie przemieszczać się pomiędzy piętrami i odzyska dostęp do wszystkich pomieszczeń. Nadal może mieć jednak problem z pokonywaniem schodów zewnętrznych. Zobacz, jak temu zaradzić!

Winda domowa

Z artykułu dowiesz się:

  1. które urządzenie do usuwania barier zewnętrznych stanowi najlepsze uzupełnienie dla windy DUO,
  2. gdzie można zamontować krzesełko schodowe Acorn,
  3. czy urządzenie jest odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Winda na poddasze – idealne rozwiązanie dla domu

Cichy dźwig Stiltz DUO to obecnie najnowocześniejszy i najbardziej komfortowy sposób likwidacji barier dla osób w podeszłym wieku. Winda jednokondygnacyjna zajmuje zaledwie 0,8 m2 powierzchni, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkim hallu lub sypialni seniora. Korzystanie z urządzenia jest tanie, m.in. dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED-owego, a do jego zasilania wystarczy prąd z gniazdka elektrycznego 230 V. Prosta winda domowa może niwelować bariery architektoniczne, które sięgają nawet 4500 mm. Nie nadaje się jednak do użytkowania na zewnątrz.

Winda dla seniora Stiltz DUO
Winda dla seniora – realizacja firmy Windy Schodowe

Prosta winda domowa + krzesełko schodowe = dobrana para

Jeżeli przy wejściu do Twojego domu znajduje się kilka stopni, których pokonanie sprawia trudności seniorowi, rozważ więc zamontowanie dodatkowego minidźwigu. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się zewnętrzne krzesełko schodowe Acorn, które powstało specjalnie z myślą o potrzebach osób w podeszłym wieku. Kompaktowe urządzenie można zamontować nawet na wąskich schodach o minimalnej szerokości 60 cm. Jego udźwig wynosi aż 127 kg. Krzesełko schodowe jest wyposażone w pas bezpieczeństwa, specjalne czujniki wykrywające przeszkody oraz kluczyk chroniący przed użyciem przez niepowołaną osobę.

Zewnętrzne krzesełko schodowe Acorn

Wygodna winda dla seniora

W przeciwieństwie do innych urządzeń do likwidacji barier zewnętrznych, krzesełko Acorn służy osobom, którzy nie muszą korzystać z wózka inwalidzkiego. Intuicyjna obsługa sprawia, że mogą z niego samodzielnie korzystać seniorzy, którzy nie znają się na nowych technologiach. Aby wprawić krzesełko schodowe w ruch, wystarczy użyć wygodnego joysticka lub pilota zdalnego sterowania. Osoba w podeszłym wieku pokonuje schody w komfortowej pozycji siedzącej, opierając nogi na podnóżku, a ręce na podłokietnikach. Po zakończeniu korzystania z windy dla seniora, można ją w łatwy sposób złożyć. Dzięki temu zajmuje jeszcze mniej miejsca, ułatwiając pokonywanie schodów pozostałym domownikom.

Składane krzesełko schodowe
Krzesełko Acorn przed i po złożeniu.

Gdzie zamontować krzesełko Acorn?

Zewnętrzne windy krzesełkowe dla seniora można założyć na schodach prostych, które prowadzą do domu, ogrodu, garażu lub na taras. W przypadku schodów dwubiegowych ze spocznikiem istnieje możliwość założenia 2 urządzeń prostoliniowych Acorn. Krzesełko schodowe można zamontować w domu – jako uzupełnienie wewnętrznej windy dla dwóch osób Stiltz. Sprawdzi się ono także w bloku oraz obiekcie handlowo-usługowym, do którego prowadzi kilka lub kilkanaście stopni. Z krzesełek Acorn często korzystają także seniorzy odwiedzający przychodnię, bibliotekę lub niewielkie jednostki użyteczności publicznej.

Zewnętrzna winda dla seniora
Zewnętrzne krzesełko Acorn można zamontować przy schodach prowadzących do domu, garażu lub na taras.

Krzesełko schodowe – idealne na każdą pogodę

Zamontowanie windy krzesełkowej na schodach prowadzących do domu z windą jednokondygnacyjną sprawi, że najstarsi domownicy będą mogli swobodnie poruszać się w obrębie budynku i poza nim. Latem samodzielnie wybiorą się na spacer lub spędzą czas z rodziną na wspólnym grillowaniu w ogrodzie. Jesienią zrobią zakupy bez niczyjej pomocy, nie obawiając się przy tym poślizgnięcia się na liściach pokrywających schody. A zimą pójdą samodzielnie do przychodni, bezpiecznie omijając śnieg zalegający na stopniach.  Zewnętrzne krzesełko schodowe jest odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Do każdej windy dla seniora montowanej na zewnątrz dołączamy specjalny pokrowiec, który chroni urządzenie przed wilgocią.

Aby dowiedzieć się więcej o krzesełku Acorn i windzie DUO, skontaktuj się z inżynierami z firmy Windy Schodowe.

Kontakt do firmy Windy Schodowe