Jak obniżyć koszty założenia windy domowej?

Prywatna winda w domu to marzenie nie jednego właściciela budynku jednorodzinnego. Ale na przeszkodzie do jego realizacji często stoją wysokie ceny urządzeń. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że istnieją sposoby na zmniejszenie wydatków związanych z inwestycją. Poznaj je wszystkie i zyskaj cichą windę niższym kosztem!

winda w mieszkaniu dwupoziomowym

Z artykułu dowiesz się:

  1. ile kosztuje winda dla 2 osób,
  2. jaka jest cena windy dla niepełnosprawnych Stiltz Trio,
  3. czy rodzaj montażu windy Stiltz wpływa na jej cenę?
  4. jak obniżyć koszty, pozyskując dofinansowanie do wind w budynkach mieszkalnych,
  5. jakie są inne sposoby obniżenia ceny windy do domu.

Ile kosztuje winda do domu?

Cena komfortowego podnośnika Stiltz zależy od wielu czynników – m.in. od typu urządzenia, wybranych opcji czy rodzaju montażu. Koszt zakupu i założenia windy dla 2 osób (DUO) ze standardowym wyposażeniem rozpoczyna się od 65 000 zł. Z kolei winda trzyosobowa (TRIO), którą można też przewozić osobę na wózku inwalidzkim oraz opiekuna, to inwestycja rzędu min. 85 000 zł.

Ceny podnośników Stiltz nie są niskie, lecz aby wyposażyć dom w luksusowy dźwig, nie trzeba być wcale właścicielem luksusowej willi. Wystarczy skorzystać z praktycznych pomysłów na zmniejszenie kosztów inwestycji.

ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym

Dofinansowanie do windy 2021 sposobem na oszczędności

Jednym z nich jest uzyskanie dofinansowania z PFRON na likwidację barier w domu. Dotacje przeznaczone dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności pozwalają obniżyć koszt budowy windy nawet o 95%. Zarówno minimalna, jak i maksymalna wartość pomocy dla niepełnosprawnych z PFRON zależy od urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy. W praktyce wysokość finansowego wsparcia na likwidację barier architektonicznych obejmuje zwykle od 50% do 90% całkowitych kosztów inwestycji.

Składanie wniosków o dofinansowanie PFRON
Kliknij, aby pobrać aktualną listę instytucji, w których uzyskasz dofinansowanie PFRON!

Stiltz DUO – luksusowa winda w rozsądnej cenie

Jeśli więc mieszkasz z osobą, która ma problemy z wchodzeniem po schodach, możesz ułatwić jej życie, montując dźwig w niższej cenie. W przypadku starszej matki lub ojca, którzy nie korzystają z wózka inwalidzkiego, doskonale sprawdzi się cicha winda dwuosobowa Stiltz. Zobacz, jak tani może być jej montaż!

winda jednokondygnacyjna

Przy dofinansowaniu PFRON sięgającym 95%, całkowity koszt takiej inwestycji wyniesie dla Ciebie nawet nieco ponad 3000 zł. Jeśli natomiast uwzględnimy średnią wysokość dotacji z PCPR, czyli 70% wartości, to Twój wkład może wynieść zaledwie 19 500 zł. Skorzystanie z pomocy dla niepełnosprawnych pozwoli Ci więc zadbać o bezpieczeństwo rodziców i znacząco oszczędzić na zakupie komfortowej windy.

Dotacja z PCPR-u, MOPS-u lub MOPR-u umożliwia także tańsze założenie windy TRIO, przeznaczonej do wygodnego transportowania osób na wózku inwalidzkim. Producent przystosował ją do jednoczesnego przewożenia 3 osób lub osoby niepełnosprawnej z opiekunem.

Dofinansowanie do podnośnika dla niepełnosprawnych to nie wszystko!

Istnieją także inne sposoby na obniżenie kosztów zakupu i montażu windy domowej. Nasi klienci często pozyskują środki na likwidację barier od różnego rodzaju fundacji, m.in. WOŚP-u oraz Caritasu. Uzyskanie finansowego wsparcia nie jest jednak jedynym czynnikiem, który może zaważyć na zmniejszenie wydatków związanych z założeniem windy.

winda dla seniora

Na wysokość kosztów inwestycji wpływa także specyfika miejsca, w którym chcesz zamontować windę Stiltz. Najtańszą opcją jest zainstalowanie podnośnika w wersji DUO w budynku, w którym różnica poziomów nie przekracza 3 metrów.

Na niższą cenę przekłada się również wybór montażu urządzenia przez otwór w stropie. Jest on znacznie tańszy niż zainstalowanie windy Stiltz obok antresoli lub w tzw. duszy schodów.

Czas to pieniądz – także przy budowie windy

Ostatnim, mało znanym sposobem na założenie luksusowego dźwigu niższym kosztem jest złożenie zamówienia na początku roku. W tym okresie pracownicy Wind Schodowych są bardziej dyspozycyjni, dlatego chętnie zaoferujemy Ci atrakcyjne ceny na montaż nowoczesnych urządzeń.

Dofinansowanie z PFRON na likwidację barier w domu, wybór tańszej opcji montażu i szybka decyzja o zamówieniu windy to sposoby na znaczne obniżenie kosztów. Ale także sprawdzone pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu dla Ciebie i Twojej rodziny.

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o tym, z którego rozwiązania najlepiej skorzystać w Twoim przypadku.

Kontakt do firmy Windy Schodowe