Budujesz dom z windą na poddasze? O tym musisz pamiętać!

Postanowiłeś spełnić marzenie o własnym domu? Nie zapomnij o uwzględnieniu w projekcie architektonicznym komfortowej windy na strych! Zanim to jednak zrobisz, poznaj możliwości wykorzystania cichego podnośnika Stiltz i zobacz, który model dźwigu będzie najlepszy dla Twojej rodziny. 

Dom z windą
Dom z windą Stiltz

Przeznacz 5 minut na przeczytanie poniższego artykułu i dowiedz się:

  • – który model cichej windy warto zainstalować w dużym domu,
  • w którym miejscu możemy wybudować windę na poddasze,
  • – co jeszcze warto uwzględnić przed złożeniem zamówienia na windę do domu Stiltz.

Nowoczesny dom, w którym będziesz chciał się zestarzeć

Wyobraź sobie komfortowy dom z windą, która w ciągu 30 sekund dowiezie Cię prosto do sypialni, gdy zmęczony wrócisz z pracy. Dom, w którym małe dzieci nie spadną ze schodów – nawet wtedy, gdy biegną do ogrodu z rękami pełnymi zabawek. A Twoi starzejący się rodzice bez wysiłku zjadą cichą windą z sypialni na piętrze do jadalni, aby zjeść rodzinny obiad.

Nowoczesny podnośnik Stiltz sprawi, że w Twoim domu każdy poczuje się bezpiecznie i swobodnie. A Ty sam będziesz mógł cieszyć się niezależnością i komfortowym życiem aż do późnej starości. Winda domowa DUO lub TRIO sprawi, że pozostaniesz samodzielny nawet wtedy, gdy uciążliwy ból stawów uniemożliwi Ci pokonywanie schodów.

Winda na poddasze w domu
Z komfortowej windy na poddasze możesz korzystać w hallu lub we własnym pokoju.

Dom z windą DUO – luksusowe rozwiązanie dla Twojej rodziny

Ta niewielka winda dla 2 osób ma udźwig wynoszący aż 170 kg, a jej wysokość podnoszenia sięga 4,5 m. Elektryczny dźwig do domu Stiltz DUO pozwoli Ci wygodnie pokonać wysokość jednej kondygnacji w zaledwie 30 sekund. Dzięki niemu swobodnie przemieścisz się między parterem a piętrem lub przewieziesz ciężkie przedmioty np. z hallu do garażu lub piwnicy.

To jednak nie jedyne zalety dwuosobowego podnośnika. Jego cichy silnik elektryczny sprawi, że będziesz mógł korzystać z dźwigu w nocy, nie budząc pozostałych domowników. Winda Stiltz DUO jest więc wymarzonym urządzeniem dla wszystkich nocnych marków, rodziców dorastających dzieci oraz osób pracujących do późna.

Winda w domu dla 2 osób
Nowoczesna winda DUO zajmuje mało miejsca i pokonuje wysokość 1 kondygnacji w zaledwie 30 sekund.

Winda na poddasze? Nie tylko!

Planujesz wybudować przestronny dom, w którym wygodnie zamieszka duża rodzina? W takim razie zamiast windy DUO wybierz model TRIO, który może poruszać się pomiędzy 2 kondygnacjami. Dźwig dla 3 osób Stiltz TRIO ma większą kabinę i udźwig sięgający 250 kg. Skorzystanie z tej komfortowej windy pozwoli Ci bez wysiłku przemieszczać się np. między:

parterem,

– pierwszym piętrem,

drugim piętrem.

Albo szybko i bez trudu dotrzeć z piwnicy przez parter, aż na pierwsze piętro. Do Twojej dyspozycji będą 3 przystanki i to od Ciebie zależy, w których częściach domu będziesz chciał je umieścić.

Cicha winda do domu
W domu z windą TRIO wygodnie przemieścisz się z piwnicy na pierwsze piętro.

Winda DUO czy TRIO – którą wybrać?

Liczba przystanków pokonywanych przez dźwig to jednak nie jedyny aspekt, który warto uwzględnić przy wyborze podnośnika Stiltz. Zwróć także uwagę na potrzeby osób, które będą korzystały z windy na poddasze.

Dla małej rodziny mieszkającej w piętrowym domu dobrym rozwiązaniem będzie założenie dwuosobowej windy DUO. Większe familie lub osoby poruszające się na wózku inwalidzkim albo przy pomocy chodzika powinny jednak wybrać model Stiltz TRIO. To komfortowa winda o nowoczesnym designie została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, które chcą podróżować w towarzystwie opiekuna.

Zanim więc wybierzesz dźwig do Twojego wymarzonego domu, uwzględnij:

– liczbę kondygnacji,

– liczbę użytkowników windy,

– stan zdrowia swoich członków rodziny.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o komfortowych windach Stiltz lub uzyskać dokumentację techniczną dla architekta? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Kontakt do firmy Windy Schodowe

FAQ

Ile kosztują windy do domu DUO oraz TRIO?

Ceny wind Stiltz zależą od wielu czynników – m.in. od:

– wybranego modelu dźwigu,

– miejsca i sposobu montażu,

– aktualnego kursu euro.

Winda dla 2 osób Stiltz DUO jest tańsza od większego podnośnika TRIO – jej cena rozpoczyna się od ponad 60 tys. zł. Trzyosobowa winda, której założenie umożliwia likwidację barier dla osób na wózkach inwalidzkich, kosztuje natomiast ponad 70-80 tys. zł. Niezależnie od wybranego modelu dźwigu, zakup windy domowej Stiltz będzie tańszy, jeśli otrzymasz dofinansowanie ze środków PFRON.

Jakie prace należy wykonać we własnym zakresie przed założeniem windy na poddasze?

Jeżeli chcesz zamówić podnośnik Stiltz do istniejącego już domu, nie zapomnij o przygotowaniu otworu w stropie. Firma Windy Schodowe z Warszawy zajmuje się montażem oraz serwisowaniem dźwigów, lecz nie wykonuje prac budowlanych. Chętnie natomiast udostępnimy Ci dokumentację techniczną oraz praktyczne wskazówki dla ekipy, która wywierci otwór w stropie przed zamontowaniem windy.