Dofinansowanie PFRON do windy domowej

Schody, wysokie progi i wąskie drzwi skutecznie utrudniają poruszanie się po domu osobom niepełnosprawnym. Możesz jednak zlikwidować te oraz inne bariery architektoniczne, płacąc tylko niewielką część wartości zakupu i montażu komfortowej windy domowej. Zobacz, jak to zrobić, korzystając z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych – winda domowa sprawdź.

Na co można dostać dofinansowanie z PFRON w roku 2023?

Jeżeli posiadasz pierwszą lub drugą grupę inwalidzką, możesz otrzymać finansowe wsparcie na założenie sprzętu do niwelowania barier architektonicznych. Jego uzyskanie pozwoli Ci zmniejszyć koszty zakupu i montażu krzesełka schodowego, podnośnika pionowego, platformy schodowej, schodołazu oraz windy domowej Stiltz. Kiedy warto zdecydować się na komfortową windę DUO lub TRIO? Z pewnością wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby szybko uzyskać swobodę poruszania się po całym domu. Uniwersalne możliwości montażu tego dźwigu pozwalają na korzystanie z niego nie tylko na klatce schodowej – jak w przypadku tradycyjnej windy. Możemy ją założyć na przykład w Twojej sypialni, abyś mógł w 30 sekund ominąć schody, wąskie drzwi oraz progi i wjechać komfortową windą bezpośrednio do jadalni.

Komfortowa winda STILTZ.
Komfortową winda Stiltz może znajdować się na klatce schodowej lub łączyć konkretne pomieszczenia, np. Twoją sypialnię z jadalnią.

Ile wynosi dofinansowanie dla osób niepełnosprawnych?

Dotacja może pokryć nawet 95% wartości realizowanego zadania. Uzyskanie maksymalnej wartości dofinansowania dla niepełnosprawnych pozwoli Ci zmniejszyć koszty zakupu i montażu windy DUO o niemal 62 tys. zł (finalna kwota zależy m.in. od wartości euro). W rezultacie zyskasz nowe, komfortowe urządzenie, płacąc nieco ponad 3000 zł brutto. Dofinansowanie do windy ze środków PFRON może jednak wynosić także trochę mniej, np. 65% lub 85%. Finansowe wsparcie nie ma formy refundacji, dlatego nie musisz dysponować całą kwotą inwestycji. Pamiętaj jednak o tym, by nie ponosić żadnych kosztów przed podpisaniem umowy, ponieważ nie zostaną one uwzględnione w wartości dotacji.

Winda TRIO STILTZ.
Winda TRIO umożliwia wygodne przemieszczanie się pomiędzy piętrami razem z wózkiem inwalidzkim.
Dofinansowanie do windy domowej.
Jak otrzymać dofinansowanie PFRON?

Jak otrzymać dofinansowanie dla niepełnosprawnych – winda domowa?

Jeśli masz trudności z poruszaniem się, lecz nie posiadasz orzeczenia o niepełnosprawności, to w pierwszej kolejności uzyskaj I lub II grupę inwalidzką. Następnie znajdź na stronie internetowej PCPR-u odpowiedniego dla Twojego powiatu wzór wniosku o dofinansowanie z PFRON w roku 2020. Wypełnij dokument i skompletuj wszystkie załączniki, m.in. kopię orzeczenia o niepełnosprawności, aktualne zaświadczenie lekarskie, prawo do dysponowania lokalem oraz szkic budynku. Złóż dokumentację w najbliższym PCPR-ze lub MOPS-ie i czekaj na informację o ewentualnych uchybieniach lub wyznaczeniu terminu wizji lokalnej.

Kliknij w poniższy link, aby pobrać praktyczną instrukcję. Plik w formacie PDF pomoże Ci uzyskać dofinansowanie PFRON do windy domowej dla osoby niepełnosprawnej:

Dofinansowanie-PFRON-do-windy-domowej-dla-osoby-niepełnosprawnej

Po przeprowadzeniu wizji lokalnej zbierze się komisja, która rozpatrzy Twój wniosek. Jeśli przyzna Ci dotację, zostaniesz zaproszony do urzędu w celu podpisania umowy z PFRON. Dopiero po jej zawarciu możesz zamówić montaż windy domowej. Ostatnim etapem realizacji projektu jest dokonanie jego oceny przez Komisję oraz finalizacja rozliczenia.

pfron dofinansowanie 2020
Zobacz, jak uzyskać dofinansowanie z pfron w roku 2020 krok po kroku!

Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku – w niektórych urzędach istotną rolę w przyznawaniu dotacji odgrywa kolejność zgłoszeń!

Winda domowa – dofinansowanie – dowiedz się więcej!

Jednym z załączników do wniosku o dofinansowanie do windy jest zwykle kosztorys wybranego przez Ciebie urządzenia. Możesz zostać także poproszony o dołączenie do dokumentacji faktury pro forma. Chętnie przygotujemy dla Ciebie obydwa dokumenty i doradzimy Ci, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Winda domowa - pomoże Ci w komunikacji po Twoim własnym domu
Dofinansowanie do windy pozwoli Ci założyć w domu windę Stiltz za ułamek jej wartości.

Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej i uzyskać za darmo kosztorys oraz fakturę pro forma windy domowej Stiltz:

+48 606 686 002,

+48 692 44 94 74.