Ceny wind firmy Stiltz

Jakie są modele windy Stiltz?

Firma Stiltz ma w tym momencie w swojej ofercie dwa modele wind. Jest to model DUO i model TRIO.

Model DUO jest to winda o udźwigu do 170 kg. Mogą się tam przetransportować dwie osoby w pozycji stojącej, bądź jedna w pozycji siedzącej na dodatkowym opcjonalnym rozkładanym krzesełku. Wysokość maksymalna podnoszenia w tym modelu to 4,5 metra. Jest to jedna z najmniejszych wind na rynku. Tak zwany foodprint czyli odcisk tej windy na podłodze to jest wymiar 105 na niecałe 80 cm. Potrzebuje zatem bardzo mało powierzchni. Winda DUO może być montowana przez otwór w stropie bądź przy tak zwanej antresoli. Winda DUO jest standardowo wyposażona w tak zwane drzwi do połowy i w sterowanie pilotem. Jako opcję można zamówić pełne drzwi lub wspomniane już rozkładane siedzisko.

Mała winda do domu
Mała winda domowa

Cena windy schodowej – model DUO?

Cena windy DUO zależy od dosyć wielu czynników, od wysokości podnoszenia, sposobu montażu. Koszt windy DUO to kwota rzędu 70 – 80 tys. złotych. Jest to kwota brutto wraz z dostawą i montażem i podatkiem VAT w wysokości 8%. Dokładna cena windy zależy od wysokości podnoszenia. Do wysokości 3 metrów jest to cena niższa, jeżeli powyżej to będzie wyższa. Cena też zależy od sposobu montażu: w stropie czy też przy tak zwanej antresoli. Montaż w stropie jest trudniejszy i bardziej uciążliwy. Montaż przy antresoli jest łatwiejszy więc cena może być niższa. Również dodatkowe wyposażenie ma wpływ na cenę windy DUO. Podsumowując jeżeli mamy pełne drzwi, rozkładane siedzisko, czy dodatkowe elementy zabezpieczające, które można zamówić wtedy cena ta jest wyższa.

Czym charakteryzuje się model TRIO?

Model TRIO to winda, która może podnosić trzy osoby, lub osobę na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem. Winda TRIO może podnosić na wysokość 6 metrów, i co ją odróżnia może mieć przystanek pośredni. Może zatem podnosić z poziomu piwnicy na poziom parteru a następnie pierwszego piętra.

Cena windy schodowej – model TRIO

Koszt windy TRIO jest standardowo wyższy o około 10 do 15 tys złotych od modelu DUO. Cena ta ponownie zależy od dodatkowych opcji. Czy jest to winda dwuprzystankowa czy trzyprzystankowa, czy jest to wersja z drzwiami do połówki. Winda TRIO może mieć wersję tak zwaną wersję przelotową. Oznacza to że można wjechać do windy z jednej strony a wyjechać na piętrze naprzeciwko. Winda TRIO ma nieco większe rozmiary. Wymiar footprintu wynosi 105 cm na 180 cm. Czyli jest to o metr więcej niż w modelu DUO.

Kontakt z nami.
Skontaktuj się z nami

Co wypływa na końcową cenę?

Wiadomo że na cenę wypływa kurs euro, który przy dużych kwotach ma duże oddziaływanie na końcową cenę. Czas realizacji od momenty podpisania umowy do momentu montażu wynosi około 6 tygodni. Sam montaż wynosi około 2 dni.