Alternatywa do windy domowej – podnośnik pionowy

Czy wiesz jak szybko zwiększyć komfort życia schorowanych dziadków lub rodziców? Na rynku istnieje wiele rozwiązań technicznych umożliwiających likwidację barier architektonicznych w zamieszkałych domach. Można zamontować małą windę domową, ale też jako alternatywę można wybrać podnośnik pionowy do transportu osoby na wózku inwalidzkim.

Podnośnik pionowy zewnętrzny

Podnośnik pionowy Kali B

Urządzenie dźwigowe Kali B to podnośnik o napędzie śrubowym. Jest to dosyć duże urządzenie w sensie gabarytowym. Podnośnik musi być posadowiony na solidnym fundamencie. Urządzenie jest wyposażone w napęd śrubowy, który znajduje się w bocznej części urządzenia. Winda Kali B jest stosowana głównie na zewnątrz budynku. Idealnie sprawdza przy tarasach, balkonach, schodach wejściowych itp. Można ją spotkać w wielu miejscach publicznych, ale również w domach prywatnych.

Podnośnik pionowy LiftBoy

W przypadku gdy mamy pokonać małą wysokość np. 60 czy 80 cm podnośnik Kali B wygląda dosyć nienaturalnie. Jest to wielkie urządzenie, które powinno przewozić osoby na wyższą wysokość nawet do 3 metrów. W przypadku niższych wysokości oferujemy zamiennik i podnośnik LiftBoy. Jest to urządzenie znacznie mniejsze niż Kali B. Może być ten podnośnik posadowiony na chodniku, na kostce brukowej czy na jakiejś posadce wewnątrz budynku. Jest to urządzenie znacznie lżejsze niż Kali B. W przypadku podnoszenia na wysokość około 90 centymetrów podnośnik ten waży około 100 kg, podczas gdy podnośnik Kali B waży około 350 kg.

Różnice w obu podnośnikach

Udźwig podnośnika Kali B to około 350 kg. W przypadku podnośnika LiftBoy jest to udźwig na poziomie 200 do 300 kg. W LiftBoy cały napęd podnoszenia jest schowany pod podłogą. Nie mamy żadnej maszynowni i masztu obok. To znaczy, że jak podnośnik LiftBoy zjedzie na dół stoi on około 10 cm nad poziomem zero. Nic nie wystaje w górę i nic nie zaburza geometrii schodów czy miejsca ustawienia. Podnośnik LiftBoy może być użytkowany na zewnątrz budynku. Oczywiście w przypadku podnośnika KaliB mamy różne opcje sterowania i zabezpieczenia dostępu w postaci karty zbliżeniowej czy kasetek sterujących na górze i dole. Zatem w miejscach publicznych z szerokim dostępem podnośnik KaliB sprawdzi się lepiej. W przypadku gdzie mamy jedną osobę korzystającą z urządzenia podnośnik Lift Boy sprawdzi się lepiej.

Alternatywa domowej windy schodowej
Podnośnik pionowy LiftBoy

Jakie są ceny obu podnośników?

Podnośnik Lift Boy jest znacznie tańszy niż podnośnik Kali B. Zarówno koszt urządzenia jak i koszt dostawy i montażu. Podnośnik LiftBoy może być serwisowany co 6 miesięcy wewnątrz i co 12 w środku budynku. Do podnośnika LiftBoy potrzebujemy jednej osoby do jego montażu. Do podnośnika Kali B potrzebujemy wcześniej wykonać prace budowlane i wykonać fundament. Potrzebne są także dwie lub trzy osoby do jego montażu. Serwisowany musi być co 30 dni.

Oferta krzesełek schodowych
Oferta na krzesełka schodowe

Warto zatem rozważyć które urządzenie sprawdzi się lepiej zarówno pod względem użytkowania, montażu jak i samych kosztów serwisowania.