3 nietypowe pomysły na zwiększenie komfortu życia dzięki windzie domowej Stiltz

Co zrobić, żeby Twój dom stał się wygodnym, funkcjonalnym i jednocześnie efektownym miejscem relaksu po pracy? Aby uzyskać taki efekt, warto wyjść poza schemat. Poznaj 3 sposoby na zwiększenie swojego komfortu poprzez niekonwencjonalne zastosowanie windy dwuosobowej i zainspiruj się naszymi pomysłami!

winda jednokondygnacyjna

Czytając artykuł, dowiesz się:

  1. gdzie można założyć ciche windy Stiltz,
  2. co sprawia, że winda do domu i mieszkania dwupoziomowego ma tak wszechstronne zastosowanie,
  3. które miejsce montażu dźwigu wybrać, aby zwiększyć swój komfort życia.

Stiltz – jedna winda, wiele możliwości

Nowoczesny podnośnik firmy Stiltz służy do komfortowego transportowania jednej lub dwóch osób pomiędzy piętrami. Jego producentowi udało się połączyć funkcjonalności tradycyjnej windy oraz estetykę i potencjał tkwiące w kompaktowym urządzeniu o wszechstronnych możliwościach montażu. Ciche windy domowe Stiltz DUO zmieszczą się wszędzie, ponieważ każda z nich zajmuje powierzchnię zaledwie 0,8 m2. Ich założenie zajmuje tylko 1 dzień i nie wymaga montażu do ściany. Dzięki temu stwarza niemal nieograniczone możliwości wykorzystania funkcjonalności dźwigu oraz stworzenia efektownej aranżacji wnętrza.

ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym
Winda domowa może, lecz nie musi przylegać do ściany.

3 niekonwencjonalne sposoby zastosowania windy domowej

Estetycznie wykonana winda dwuosobowa stanowi zwykle wygodną alternatywę dla schodów prowadzących na piętro. Duży potencjał tkwiący w tym urządzeniu sprawia jednak, że warto rozważyć także inne możliwości jego wykorzystania. Zobacz 3 niekonwencjonalne propozycje miejsc, w których można założyć cichą windę do domu, aby zwiększyć swój standard życia.

  1. Dźwig, którym pojedziesz…. popływać

To ekskluzywne rozwiązanie dla luksusowej rezydencji, w której piwnicy znajduje się basen. Odpowiednie usytuowanie windy Stiltz DUO pozwoli Ci szybko i wygodnie przetransportować pomiędzy poziomami ręczniki oraz dmuchane materace. Umożliwi również przewiezienie napojów i przekąsek, którymi możesz się delektować po wyjściu z basenu – bez ryzyka potłuczenia butelek na schodach. Małe rozmiary i designerski wygląd windy sprawiają, że można ją zamontować nawet w salonie. Sam zobacz, jak efektownie się prezentuje!

Winda domowa w salonie
  1. Z gabinetu prosto do biblioteczki

Domowa biblioteczka na wysokiej antresoli to niezwykle gustowne rozwiązanie, które dodaje uroku nowoczesnym oraz klasycznym wnętrzom. W praktyce może się jednak okazać trochę niewygodne – szczególnie wtedy, gdy na antresolę prowadzą wąskie, kręte schody.

Osoby, które często korzystają ze swoich bibliograficznych zbiorów mogą mieć problem z przenoszeniem ciężkich książek z antresoli do gabinetu i z powrotem. Jego rozwiązaniem jest zamontowanie windy dla dwóch osób DUO, która pozwala na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się między poziomami. Jeżeli więc korzystasz w pracy z opracowań naukowych lub po prostu lubisz czytać, to dźwig Stiltz z pewnością ułatwi Ci życie.

winda w mieszkaniu dwupoziomowym

  1. Winda do spiżarni

Nikt nie lubi wnosić ciężkich zakupów do domu. A w szczególności osoby, które muszą przenieść dużą ilość artykułów spożywczych po schodach do spiżarni położonej na piętrze lub w piwnicy. Wystarczy jednak zamontować funkcjonalną windę dla dwóch osób, aby dostarczyć wszystkie zakupy bezpośrednio do spiżarki bez żadnego wysiłku. I to w zaledwie 30 sekund! Takie rozwiązanie jest komfortowe i bezpieczne, ponieważ eliminuje ryzyko groźnego w skutkach upadku ze schodów z torbami pełnymi zakupów.

W jakich jeszcze sytuacjach sprawdzą się ciche windy?

Oprócz nietypowych miejsc montażu dźwigu istnieją także bardziej konwencjonalne sposoby wykorzystania zalet praktycznego podnośnika Stiltz. Jednym z nich jest połączenie hallu z korytarzem na piętrze, które ułatwi życie wszystkim domownikom, lecz przede wszystkim rodzicom małych dzieci. Cicha winda do domu pozwoli bowiem sprawnie i bezpiecznie przewieźć dwójkę maluchów – bez ryzyka, że któraś z pociech spadnie ze schodów. Warto też połączyć za pomocą dźwigu DUO hall z sypialnią osoby, która często przenosi sprzęt sportowy, duży instrument muzyczny lub ciężkie walizki.

Winda do mieszkania dwupoziomowego
Najczęstszy sposób wykorzystania windy domowej Stiltz.

Jak widzisz istnieje bardzo wiele możliwości wykorzystania zalet nowoczesnej windy do domu. A może masz inny pomysł na jej zastosowanie? Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o warunkach montażu windy w wybranym przez Ciebie miejscu!

Kontakt do firmy Windy Schodowe